Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 126 чоловік

28 червня -День Конституції України

Дата: 10 червня 2020 о 09:34
178 переглядів

Чинна Конституція Украни була ухвалена Верховною Радою України Конституції 28 червня 1996 року.  У ній визначено права і свободи громадян, суспільно-політичний та державний устрій, основні принципи взаємодії гілок влади, засади регулювання найважливіших суспільних відносин.

Неможливо переоцінити внесок України в історичне становлення і розвиток сучасного світового конституціоналізму. Історія розвитку конституційного процесу в Україні сягає часів Київської Русі, біля його витоків лежать збірка стародавнього українського права «Руська Правда», а також пізніші історичні пам'ятки правової культури України — «Литовські статути», акти періоду козацької держави Богдана Хмельницького «Березневі статті» («Статті війська Запорізького»).

Перша історично новітня українська конституція, відома як Конституція Пилипа Орлика, була укладена 5 квітня 1710 року латинською та українською мовами. Вона увібрала в себе творчі й наукові здобутки тогочасної політичної і правової думки Європи та має право називатися першою демократичною конституцією світу. У ній висловлено  споконвічного прагнення українців до власної державності. Стрижневою ідеєю цього документа є природне право кожної нації на самовизначення. У ній також проголошувалися суверенність і недоторканність кордонів України та закладалися головні принципи республіканської форми правління.

Наступною українською конституцією була Конституція Української Народної Республіки (УНР), прийнята 29 квітня 1918 року. У ній наголошувалось, що вся влада в Республіці «походить від народу», а її верховним органом є Всенародні збори.

Чинна Конституція України (1996 р.)  ухвалена Верховною Радою України від імені Українського народу - громадян України всіх національностей.

Згідно з останніми опитуваннями, 47% громадян України ніколи не читали Конституцію. Просто уявіть — майже половина українців не тримала в руках головний закон. А тепер згадайте, що значна частина людей, які таки читали Конституцію, — це школярі, які були повинні це зробити відповідно до шкільної програми.

То що ми святкуємо 28 червня?

Коли 24 роки тому Верховна Рада вночі екстрено ухвалювала новий Основний закон країни, ніхто не знав його подальшу долю. Документ, який розробляли кілька років і в муках приймали після доби важкої роботи, свого часу експерти назвали однією з найкращих конституцій у світі. Але дуже скоро виявилося, що наша Конституція не така досконала. Що вона не може забезпечити гармонійний розвиток України. 

А значить її треба змінювати. Знову і знову. Переписувати й узгоджувати, з не меншими муками і болем для держави та всіх українців, хай вони цей документ і не читали. 

Після змін у Конституцію в 2019 році про курс на ЄС та НАТО, здавалося, що це хірургічне втручання в документ досить довго буде останнім. Однак… ми спостерігаємо черговий сплеск інтересу до Основного закону. 

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.