Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 126 чоловік

Добре діло вихованців рою "Срібні вовки"

Дата: 18 березня 2019 о 11:39, Оновлено 18 березня 2019 о 12:01
417 переглядів

У 2018-2019 навчальному році вихованці рою "Срібні вовки" продовжили добру справу, що була започаткована у 2017-2018 н.р., по створенню шкільного краєзнавчого музею. Вони продовжили працювати над оформленням нових відділів музею:
- «Бойова слава рідного селища»
- «Історія школи»
- «Українська світлиця»
Під час роботи над відділом «Історія школи» джури провели велику пошукову роботу. Вони досліджували невідомі сторінки історії школи; записували спогадів учителів – пенсіонерів, збирали інформацію про всіх директорів та вчителів, про історію шкільної бібліотеки, про випускників, які стали шановними людьми селища, області, країни. Було зібрано багато фотоматеріалів про шкільну історію, починаючи з 30-х років 19 століття і до сьогодення, листів та документів, особистих речей. До пошуку були залучені вчителі, школярі, їхні батьки, рідні, знайомі.
В результаті було оформлено стенди: «Усі стежини ведуть до рідної школи» та «Вчителі, які працювали у школі»

Було зібране шкільне приладдя минулого: глобус, чорнильниця з перами, рахівниця, логарифмічна лінійка, зошити, шкільна форма. Виставлені оригінальні експонати: грамоти, дипломи, свідоцтва, похвальні листи, перевідне посвідчення, газети, вітальні листівки.
Джури працювали у шкільному архіві з документами (книгами наказів, класними журналами), збирали та оформлювали матеріали про вчителів та випускників
Наступним етапом роботи стала експозиція «Українська світлиця».
Діти створили інтер'єр селянської хати кінця 19 століття. Розмалювали макет української печі, оформили ліжко вишитими тканими простирадлами і подушками та мисник для зберігання глиняного посуду. Для демонстрації виставили дерев’яні меблі (стіл, ослін), прядку, ікону, вишиті рушники, покривала. Виготовили манекени чоловіка та жінки у національному українському вбранні Усе це стало чудовими декораціями для проведення виховних шкільних та класних заходів.
Історія Другої світової війни – невичерпне джерело патріотичного та національного виховання молоді. Це одна з подій, над якими не має влади час. І чим далі в історію відходять роки великого лихоліття, тим яскравіше постає перед нами велич народного подвигу, тим вагомішою стає ціна, сплачена за нашу свободу. Тому надзвичайно важливою стала робота вихованців рою «Срібні вовки» по створенню відділу музею «Бойова слава рідного селища».
Джури зібрали матеріали для стендів: «Вони захищали Батьківщину», присвяченого ветеранам війни – односельчанам, та «Довічна слава Вам...», присвяченого землякам – Героям. Для цього вони зустрічалися з родичами ветеранів війни, працювали з оригіналами документів: військовими квитками, орденськими книжками, вирізками з газет. Було проведено зустріч із ветераном війни Усенко М.П., який досі проживає у Зарічному. Діти записали його спогади про воєнне лихоліття та бойовий шлях по фронтам Другої світової, провели акцію допомоги ветерану.
У результаті пошукової роботи джури зібрали багато фотокарток, листів, документів, особистих речей часів війни. На виставкових стелажах розмістили рідкісні експонати: рештки радянської та німецької зброї часів Другої світової війни, залишки снарядів, мін, прострілені солдатські радянські каски, гільзи, пілотку, польову командирську сумку, медалі та оригінали документів. Ці німі свідки лихої пори допомагають відвідувачам музею душею та серцем пізнати ціну життя та смерті, ціну людського подвигу.
Вихованці рою продовжують роботу над стендом «Наше селище – окраса України». Нині вони займаються збором матеріалів про рідний край, рідне селище, видатних земляків. Уже намалювали карти – схеми «Селище Зарічне на карті Лиманського району», «План вулиць Зарічного», «Кількість населення Зарічного»
Нещодавно діти почали проводити екскурсії до створюваного ними шкільного краєзнавчого музею. Лекції, які проводять джури-екскурсоводи, сприяють популяризації матеріалів музею та формуванню поваги до історичного минулого свого народу.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.