Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту
Саме 27 січня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенціма. Офіційно визнано, що до 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту: з них від 2,2 до 2,5 мільйонів на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою в Україні. Одразу після окупації України нацисти розгорнули мережу гетто на території України, а згодом почали масово розстрілювати єврейське населення. Одними з найбільших були розстріли у Бабиному Яру в Києві. Голокост перекладається як «всеспалення». Це поняття позначає систематичне переслідування і знищення (геноцид) євреїв нацистською Німеччиною і колабораціоністами у 1933-1945 років.
Цього дня світ не лише згадує жертв Голокосту, а й засвідчує прагнення до боротьби з антисемітизмом, расизмом та іншими формами нетерпимості, які можуть призвести до цілеспрямованого насилля стосовно окремої групи людей.
Разом з учнями провели:
- 2-4 класи: Перегляд відео " Голокост в Україні", Бесіда "Голокост не лише історія, але й застереження"
- 5-8 класи: Перегляд віртуальної вистави "Бабин Яр: пам'ять на тлі історії". Перегляд презентацію "Голокост: невідомі віхи історії " , присвячену трагічним сторінкам історії України та Європи. Виховна година на тему " Голокост - шрам на серці людства". Відео екскурсія "Згадаємо жерт Голокосту"
- 9 - 11 класи : Відеоперегляд матеріалів " Горить свіча, і пам'ять полум'я тремтить". Круглий стіл “Пам’ять во спасіння” учні 10-11 кл за допомогою дошки Джамборт до вшанування трагічних подій писали побажання, настанови майбутнім поколінням. "Пам'ять во спасіння"
- Загальношкільна акція «….метелики в Гетто не живуть» (за допомогою сервісу Canva, молодші класи виготовляли метелиаів, старші електронні плакати) Метелик пам'яті