ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВОДНИХ РЕСУРСІВ (МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ВОДИ)
Всесвітній (міжнародний) день водних ресурсів запроваджений Генеральною Асамблеєю ООН в 1993 році. В цей день в різних країнах проводяться заходи, присвячені підвищенню інформованості громадськості стосовно важливості збереження та освоєння водних ресурсів. Мета цієї роботи - привернути увагу до проблем якості питної води, необхідності охорони водних ресурсів та їх раціонального використання. У 2000 році ООН прийняла Декларацію тисячоліття. Розроблена спеціальна Програма дій на ХХІ століття, метою якої є забезпечення кожного жителя нашої планети чистою питною водою.
У нашій школі були проведені виховні заходи, присвячені Всесвітньому дню водних ресурсів: інформаційні хвилини «Вода – знайома незнайомка» для учнів 1-11 класів, екологічна стежина «Свята вода дає життя всьому живому в світі» для учнів 3 класу (класовод Шилова Н.І, відеоурок «Вода – це життя» для учнів 1 класу (класовод Гергель М.А.), урок для учнів 7 класу "Майбутнє водних ресурсів: чого чекати завтра?"з переглядом відеоролику "Кожна краплина має значення" (вчитель географії Журавльова А.С.). Учні 4 класу (класовод Рибіна О.В.) виготували плакат "Вода -джерело життя"
Водна криза в світі
Для людини дуже важливо пити чисту воду - це одна з основних складових здоров'я, як і чисте повітря, здорова їжа і фізична активність.
Зараз стає очевидним, що ми споживаємо дуже багато води, більше, ніж Планета може відновити і очистити.
Понад мільярд людей на планеті не мають доступу до чистої питної води і ще 2.6 мільярда відчувають нестачу води для потреб гігієни. Більшість з них живуть в бідних країнах. В Африці, наприклад, більше половини населення страждають від 6 серйозних хвороб, пов'язаних з водою. Від цих хвороб гинуть мільйони дітей по всьому світу. На думку експертів політичні конфлікти наступного століття будуть пов'язані зі скороченням запасів питної води.
За прогнозами вчених до 2025 року дві третини населення Землі відчуватимуть нестачу чистої води.
Корисні поради «як зберегти воду?
- Менше води. Ти можеш просто використовувати менше води в повсякденному житті або знизити свій Водний слід, зменшуючи загальне споживання товарів.
- Регулярно перевіряй крани в своєму будинку. Один кран, що протікає, призводить до втрат 75 літрів води на день. Це буде 2250 л на місяць, що дорівнює 20 повним ванн.
- Вимикай кран, поки чистиш зуби. Коли ти чистиш зуби, не залишай кран відкритим. Таким чином ти збережеш 6-14 л в день. Те ж саме стосується прийому душу - коли ти намилюєшся, можна закрити кран.
- Приймай душ замість ванни. Швидкий душ використовує значно менше води, ніж ванна. Скороти час прийому душу на кілька хвилин.
- Їж менше м'яса. Для виробництва 1 кг яловичини потрібно 15000 л води. Кіло курятини вимагає 3900 л.
- Використовуй безпечні миючі засоби. Миючі засоби, що містять фосфати, викликають цвітіння води в наших водоймах, що призводить до загибелі водної рослинності і тварин. У країнах Європи використання безфосфатних миючих засобів вже стало звичним і закріплено на рівні законодавства.
- Не використовуй туалет як сміттєвий бачок. Кожне змивання води в туалеті витрачає 3-6 л. води. Залишки їжі, косметики та іншої побутової сміття треба викидати в сміттєвий бачок.
- Не купуй зайвого. Не купуй того, що тобі не дуже треба. На виробництво кожного товару витрачається значна кількість води. Те ж стосується і продуктів в твоєму холодильнику - не купуй зайвого і завжди доїдай їжу в своїй тарілці!
- Для поливу - дощова вода. Збирай дощову воду, щоб використовувати її для поливу саду і городу.