21 лютого -Міжнародний день рідної мови
Це свято для кожної країни має особливе значення. Воно покликане сприяти підтримці мови як виразника культурної приналежності кожної людини, національної ідентичності.
Дату для відзначення Дня рідної мови обрали не випадково. У 1952 році у Пакистані було проголошено єдину державну мову - урду, що негативно сприйняло місцеве населення.
Це й не дивно, бо спілкувалися урду близько 3% жителів країни, решта використовували переважно бенгальську мову.
Таке рішення влади спричинило протести. У місті Дакка сталися сутички між мітингувальниками та поліцією, внаслідок яких силовики вбили кількох молодих людей.
Східний Пакистан, який у 1971 році проголосив незалежність і став називатися Бангладеш, 21 лютого відзначає як День мучеників.
Саме за пропозицією Бангладеш, ЮНЕСКО вирішило святкувати 21 лютого День рідної мови.
Для нашої країни це свято особливо актуальне, оскільки Україна є рідною не лише для українців, а й великої кількості інших національностей та народностей. Склад населення України не тільки багатоетнічний, а й багатонаціональний - включає 51 національну групу, третина з яких проживає компактними районами. Певний відсоток тих, хто живе в Україні, рідною мовою вважає російську, кримськотатарську, угорську, польську, молдавську, болгарську, вірменську та інші.
Оскільки державною мовою в Україні є українська, то на офіційному рівні відбуваються заходи, які покликані берегти, розвивати та поширювати саме її.
У нашій школі теж відбулися заходи, присвячені вивченню та популяризації української мови та мов різних народів світу, Учні 5 та 6 класів взяли участь у поетичній годині "Світло рідної душі -рідна мова", під час якої декламували вірші українських поетів. Вчитель англійської мови Мєдінцева С.О. провела для учнів 1-4 класів цікаву пізнавальну гру "Вивчаємо слова", а вчителі української мови та літератури Логвінова О.С. та Горобець Г.М. - тематичні уроки у 7-9 класах "Мова нас єднає". Учні 1-11 класів та вчителі школи долучилися до флешмобу "Вітання на рідній мові"