Тиждень доброчесності
Одним із принципів антикорупційної політики Національного
агентства, визначених відповідно до затвердженої Антикорупційної стратегії на 2021-2025 роки, є формування суспільної нетерпимості до корупції, утвердження культури доброчесності та поваги до верховенства права. Враховуючи, що нетерпимість до будь-яких проявів недоброчесної
поведінки є одним з пріоритетів державної політики у сфері освіти, та усвідомлюючи важливу роль освіті в процесі формування нульової толерантності до корупції, Національне агентство ініціює проведення Тижня доброчесності з 1 по 9 грудня 2021 року.
Для чого проводити Тиждень доброчесності?
Формування цінностей у дітей починається ще зі школи, однак небагато учнів знають, що таке корупція, усвідомлюють її наслідки та інтегрованість у різні сфери суспільного життя. Діти рідко стикаються з цією темою, а вона складна і потребує комплексного підходу. Ще менше з учнями говорять про доброчесність – як протиставлення корупції. Пов’язано це із тим, що, на перший погляд, поняття доброчесності є абстрактним, тому говорити про неї може бути складно чи некомфортно. Тому Тиждень доброчесності – це перше занурення школярів у цю тематику, яке допоможе сформувати базове, необхідне відповідно до їхнього віку, розуміння.
Кінцева мета – створити умови, за яких діти зможуть поставити, в першу чергу, собі запитання, які вони ніколи раніше не ставили та не думали про них. Для чого бути доброчесним? Як це бути доброчесним? Як варто вчинити в тій чи іншій ситуації, коли рішення не є очевидним?
У період з 01.12 по 09.12 з учнями було проведено ряд заходів:
- для учнів 8 - 11 класів проведена виховна година “Конфлікт інтересів”з інтерактивно вправою “Корупція чи ні”, Година спілкування “Антикорупційні дебати”
- для учнів 5 - 6 класів бесіда «Будь доброчесним – поводься безпечно»