Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 126 чоловік

Лист Українського центру вивчення історії Голокосту до освітян від 31 серпня 2021 року «Щодо 80-х роковин трагедій Бабиного Яру

Дата: 20 вересня 2021 о 10:59
153 перегляда

Шановні колеги і коліжанки! 

        Наближаються 80-ті роковини з дня трагедії в Бабиному Яру. Таку пам’ятну дату ніхто не  може оминути увагою: ні вчитель-предметник, ні класний керівник, ані керівник з виховної  роботи. 

Роковини планується відзначати на найвищому державному рівні. Тож Міністерство  освіти і науки активно бере участь у підготовці освітніх заходів, пропонуючи «абсолютно  новий підхід до вивчення історії Голокосту» з використанням онлайн-технологій.  

Власне, цей підхід успішно втілюється з 2017 року в рамках мультимедійного  інтерактивного проєкту, про який хочемо нагадати Вам цим листом. 

        Проєкт «Бабин Яр: пам'ять на тлі історії» (https://memory.kby.kiev.ua/) здійснюється Українським центром вивчення  історії Голокосту, Українським інститутом національної пам’яті, Громадським комітетом для  вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру, Музеєм історії міста Києва за підтримки  Українського інституту національної пам’яті та Благодійної ініціативи «Українсько-єврейська  зустріч» (Канада). Він містить кілька складових: 

∙ Віртуальна виставка «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії» (http://memory.kby.kiev.ua/main.html#ua:P,pan,1,0,0:node1,-52 ).

∙ Документальний фільм «Бабин Яр у пошуках пам’яті» (https://www.youtube.com/watch?v=VabebJW6xVI ).

∙ Друкований путівник для вчителя «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії», що має гриф МОН  «Схвалено для використання у загальноосвітніх навчальних закладах» (лист ІМЗО від  15.07.2019 №22.1/12-Г-691; http://osvita.kby.kiev.ua/pdf/PutivnykBabynYar.pdf ). 

∙ Інтерактивний путівник для вчителя з конструктором занять (http://osvita.kby.kiev.ua/ ).

На цьому ресурсі ви знайдете: 

∙ Розробки занять, присвячені історичним паралелям України часів нацистської  окупації і сучасної України, для учнів підліткового, старшого шкільного віку (приклад: історична година «Мовчазний крик Бабиного Яру», http://osvita.kby.kiev.ua/movchaznij-krik-babinogo-yaru/). 

Розробки занять для учнів молодшого віку (приклад: тематичний захід для учнів 5-го класу «Старі фотографії на столі розкладіть», http://osvita.kby.kiev.ua/stari-fotografii-na-stil-rozkladi/). 

Розробки занять, присвячені маніпуляції суспільною свідомістю: пропаганді (приклад: «Дегуманізація, як метод інформаційної війни», http://osvita.kby.kiev.ua/degumanizacziya-yak-metod-informaczijnoi-vijni/ ) та «стиранню» пам’яті про трагедію комуністичним режимом СРСР  (приклад: тематичний захід «Над Бабиним Яром пам’ятника немає…», http://osvita.kby.kiev.ua/nad-babinim-yarom-pamyatnika-nema/). 

∙ Записи фахових історичних (приклад: вступний вебінар «Знайомство з онлайн ресурсом «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії», https://www.youtube.com/watch?v=c-NI9ual2B8) та методичних (приклад: вебінар-практикум «Пам’ять про «бабині яри» України», https://youtu.be/U6Jggxh8z20?list=PLxMd24pIzPRGRgpK6OXw1h1zhfb5pfnTT ) вебінарів. 

Плани семінарів-презентацій мультимедійного проєкту для груп вчителів (приклад: http://osvita.kby.kiev.ua/plan-seminaru-prezentaczii-proektu-dlya-vchiteliv/ ) та  методистів (приклад: http://osvita.kby.kiev.ua/plan-seminaru-prezentaczii-proektu-dlya-metodistiv/). 

        Сподіваємося, що цей лист стане вам в нагоді при підготовці уроків і виховних годин,  присвячених трагедії Бабиного Яру та проблемам збереження пам’яті. Бажаємо всім міцного  здоров’я та наснаги і натхнення в новому навчальному році!


 

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.