Вітаємо зі Святою Трійцею!
20 червня українці вшановують Святу Трійцю або ж Зелені свята.Трійця — одне з великих і дуже шанованих свят християнського світу. Святкується від 2 століття н.е.
Історія свята
До явлення Ісуса Христа люди знали лише Бога-Отця.
Коли Христос помер на хресті та воскрес на Пасху, люди зрозуміли, що це був Бог-Син. А на Трійцю (П’ятидесятницю) людям явлено було Духа Святого — третю іпостась Божу. Відбулося це за заповітом Ісуса Христа, якій обіцяв учням: коли Він їх залишить, з’явиться Дух Святий, для того, щоб втішати. “Дух Святий від Мого візьме та сповістить вам!”
П’ятдесятниця вважається святом розповіді про Бога всіма мовами світу, бо саме цього дня апостоли почали розмовляти іншими мовами, яких до того не знали. Це вміння дано було апостолам для того, аби вони розійшлися світом та проповідували Євангеліє. І так яскраво та цікаво проповідували, щоб у тих, хто чув цю проповідь, серце ставало теплим та відкритим Богу.
Історія назви свята Зеленої неділі
Зелень на Трійцю символізує силу Животворного Духа, квітучості світу, який дарував нам Бог. Саме тому в народі закріпилася назва “зелена неділя”. Ще від 2 століття н.е. на Трійцю храми та будинки прикрашаються зеленими гілками дерев. Гілля символізує, що Святий Дух дає життя всьому створеному Богом.
Субота напередодні Трійці (Зеленої неділі) називалася клечальною. Тоді господарки прикрашали дома клечанням — зеленими гілками дерев. Гілки встромляли у стріху, на воротах, біля вікон, за ікони. Підлогу або долівку в хаті встеляли запашними травами: осокою, любистком, м’ятою, пижмою, ласкавцями, лепехою. В давнину по клечання їхав до лісу старший з роду. Від часів язичництва вважалося, що на деревах живуть душі померлих рідних. Традиція шанування померлих цього дня гармонійно інтегрувалася у християнство.
Вітаємо зі святою Трійцею! Нехай це свято надихає всіх вас на добрі справи, наповнює серця любов’ю до ближніх, дарує кожному сімейний затишок і добробут, несе щастя і впевненість у майбутньому.