Модель освітнього процесу закладу
Додаток № 1
до наказу № 54-а від 27.08.2020 року
ЗАТВЕРДЖУЮ
Директор школи Л.І.Гергель
Модель організації освітнього процесу
у 2020-2021 навчальному році
у Зарічненській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів
Лиманської міської ради
- Освітній процес у Зарічненській ЗОШ І-ІІІ ступенів починається з 01 вересня 2020 року для учнів 1-11 класів у школі.
- З урахуванням потужності закладу (457), його фактичної наповнюваності (178), кількості учнів у кожному класі, площі класних кімнат, кабінетів навчальні заняття для всіх учнів школи починаються одночасно о 08 годині відповідно до розкладу занять.
- Забороняється допуск до закладу освіти батьків учнів або супроводжуючих осіб.
4. Учням та працівникам школи вхід до приміщень дозволяється при наявності захисної маски або респіратора. Усі працівники закладу повинні мати засоби індивідуального захисту із розрахунку одна захисна маска на 3 години роботи.
Захисні маски можуть не використовуватися учнями та працівниками під час проведення занять у класних кімнатах. Під час пересування приміщеннями закладу використання захисних масок є обов’язковим.
Для учнів 1-4 класів вхід та пересування приміщеннями закладу освіти дозволяється без використання захисної маски.
Входів (маркованих) до школи чотири:
І - тільки для учнів 1-4 класів - приміщення початкової школи;
ІІ – права частина триповерхового приміщення - тільки для учнів 5, 6, 9 класів; ІІІ – ліва частина триповерхового приміщення - тільки для учнів 7, 8, 10, 11 класів; ІУ – центральний вхід – для працівників школи.
До корпусу , де проводяться заняття з тракторної справи – окремий вхід.
Щодня з 07год 40хв. на кожному вході до школи буде проводитися температурний скринінг для працівників школи.
5. На всіх входах до школи організовано місця для обробки рук антисептичними засобами.
6. Класоводи та класні керівники перед початком занять проводять опитування учасників освітнього процесу щодо їх самопочуття.
При виявленні в учня симптомів ГРВІ, температури тіла 37,2 та більше медичною сестрою здобувача освіти тимчасово ізолюють в спеціально відведеному приміщенні. Класним керівником буде попереджено батьків та інформовано про неможливість відвідування закладу. Хворі діти не повинні відвідувати школу.
7. У разі підтвердження випадку коронавірусної хвороби в одного з учнів, усі учні класу визначаються такими, що потребують самоізоляції.
8. Площі класних кімнат дозволяють розмістити учнів , щоб між ними була відповідна дистанція.
Заняття проходитимуть у класних кімнатах, закріплених за кожним класом (І поверх: 7 клас - кабінет трудового навчання , 10 класи – кабінет української мови; ІІ поверх: 6клас – кабінет фізики, 9 клас – кабінет ЗУ; ІІІ поверх - 5 – кабінет математики, 7 клас – кабінет зарубіжної літератури, 11 класи - кабінет креслення).
9. Парти у класах розміщено так , щоб усі учні сиділи обличчям до дошки.
10. Під час перерв учні та працівники школи повинні зберігати дистанціювання, користуючись розмітками на підлозі. При переході на інший поверх учні рухаються різними сходами відповідно до маркування: справа – учні 5, 6, 9 класів; зліва – учні 7, 8, 10, 11 класів. (За цим слідкують чергові вчителі).
11. Деякі уроки (основи здоров'я, трудове навчання, образотворче мистецтво, фізична культура, природознавство, я у світі, географія, біологія) з урахуванням календарно-тематичного планування можуть проводитися на подвір'ї.
12. За можливості уроки фізичної культури проводяться на подвір'ї, в іншому випадку – у спортивній залі, максимально збільшуючи дистанцію між дітьми.
13. Після кожного навчального заняття проводиться провітрювання класної кімнати впродовж 10 хвилин.
14. Предмети, які діти часто використовують у навчанні (олівці, ручки, лінійки і т.п.), рекомендовано мати кожному свої та не обмінюватися. Підручниками усі учні забезпечені.
15. Створено умови для роботи групи продовженого дня з наповнюваністю 17 вихованців (з урахуванням протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину, затверджених Постановою Головного державного санітарного лікаря України від 22.08.2020 року № 50).
16. У школі є достатньо умивальників , щоб учні та персонал могли регулярно мити руки (для початкової школи – 2, І поверх – 2 , ІІ поверх - 4, ІІІ поверх – 2, а також 5 –у їдальні, по 1 – у кабінетах біології, хімії,української мови).
У санітарних кімнатах розміщено рідке мило та паперові рушники.
17. Харчування. Шкільна їдальня розрахована на 120 місць. З метою збереження дистанції великі перерви будуть проводитися окремо: для учнів 1, 2 класів (з 9.20 до 9.40), для учнів 3,4 класів (з 9.40 до 10.15); дві перерви по 20 хвилин для 5-8 класів (після третього уроку з 10.35 до 10.55) та 9-11 класів (після четвертого уроку з 11.40 до 12.00).
Працівники харчоблоку забезпечені антисептичними засобами та засобами індивідуального захисту (одноразовими рукавичками, захисними масками та захисними щитами).
18. Функціонування шкільного питного фонтанчика не дозволяється. Учні повинні мати індивідуальні ємкості для рідини.
19. Після проведення занять у кінці робочого дня технічними працівниками проводиться очищення та дезінфекція поверхонь, до яких часто торкаються, у класних кімнатах, коридорах.
20. Усі учасники освітнього процесу мають дотримуватися правил гігієни рук та дихання(чхати треба в серветку, серветку викинути , а руки помити).
21. Якщо дитина не зможе відвідувати школу через хворобу, перебуватиме на самоізоляції або у зоні ризику щодо корона вірусу (наприклад, має діабет) школа зможе забезпечити їй доступ до дистанційної освіти.
22. За необхідності переходу на дистанційне навчання викладання навчальних програм відбувається відповідно до планів, основного розкладу занять та у чіткій послідовності з розміщенням на шкільному сайті.