Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 126 чоловік

Інформаційний дайджест "Вони захищали Батьківщину!" під гаслом “1939– 1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо” до Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги.

Дата: 4 травня 2020 о 20:11, Оновлено 6 травня 2020 о 18:04
304 перегляда

Любі діти та шановні батьки 8–9 травня Україна відзначає День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги). Вашій увазі представлений цікавий матеріал яким ви можете скористатись, щоб ще раз згадати про події тих нелегких часві, про подвиги наших земляків і про ціну, яку заплатило людсво за те, щоб ми з вами жили у своїй незалежній державі на рідній нам землі.

Інститут створив сайт, присвячений Другій світовій війні: http://www.ww2.memory.gov.ua/. Він містить інформацію про ключові події, постаті, карти, інфографіку, фотогалерею, відеоролики й електронні видання про війну, підбірку фільмів “20 000 хвилин, які змінять ваше уявлення про Другу світову війну” та інші проєкти.

Ви можете скористатись корисними матеріалами які підготували Український інститут національної пам/яті, Донецький ОБЛІППО, вчитель історії Стрілець Н.А. та педагог-організатор Діденко Н.Л. :

https://www.youtube.com/watch?v=xozg4GQ2YjM - ролик, як зробити мак пам’яті, з Марічкою Бурмакою;

https://drive.google.com/file/d/1w5K-Kma2c1LSJvPSKPvHle9vVHerMlmm/view  - презентація «Наші земляки – учасники Другої Світової війни»

https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/vchytelyam/lystivky/ukrayina-v-roky-drugoyi-svitovoyi-viyny-1939-1945 - набір електронних інтерактивних листівок "Україна в роки Другої світової війни (1939-1945)"

https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/vchytelyam/navchalni-igry/nastilna-gra-upa-vidpovid-neskorenogo-narodu - Настільна гра “УПА - відповідь нескореного народу

https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/vchytelyam/videolekciyi/cykl-vchymo-istoriyu/za-shcho-borolasya-ukrayinska-povstanska-armiya -  відеоісорія "За що боролася Українська повстанська армія?"

https://uinp.gov.ua/vystavkovi-proekty/vystavka-ukrayinska-druga-svitova - Виставка «Українська Друга світова»

https://uinp.gov.ua/vystavkovi-proekty/vystavka-upa-vidpovid-neskorenogo-narodu - Виставка «УПА – відповідь нескореного народу»

https://uinp.gov.ua/vystavkovi-proekty/vystavka-triumf-lyudyny-meshkanci-ukrayiny-yaki-proyshly-nacystski-konctabory - Виставка «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори»

https://uinp.gov.ua/elektronni-vydannya/ukrayina-u-drugiy-svitoviy-viyni - брошура УКРАЇНА У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ

https://uinp.gov.ua/elektronni-vydannya/babyn-yar-pamyat-na-tli-istoriyi - “Бабин Яр: пам’ять на тлі історії. Путівник для вчителя: збірник навчально-методичних розробок шкільних занять на основі віртуальної виставки та документального фільму”

https://old.uinp.gov.ua/page/zhinochi-istorii-drugoi-svitovoi?q=page/zhinochi-istorii-drugoi-svitovoi - ЖІНОЧІ ІСТОРІЇ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ

https://old.uinp.gov.ua/news/zhinochi-istorii-drugoi-svitovoi-u-video?q=news/zhinochi-istorii-drugoi-svitovoi-u-video - ЖІНОЧІ ІСТОРІЇ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ – У ВІДЕО

https://drive.google.com/file/d/1zIMI_3gRwHo0BIg2s5EZN_H8ZFyRyer6/view  - Презентація «До Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні» ( підготовлені  Донецьким ОБЛІППО у 2019 році);

file:///C:/Users/Admin/AppData/Local/Temp/Temp1_%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%B2-02.zip/%D0%B4%D0%BE%D0%B4.pdf - матеріали Державного архіву Донецької області "До Дня пам/ятіжертв Другої світової війни;

http://www.ww2.memory.gov.ua/vystavka/ - Виставка, що вперше представляє український вимір Другої світової війни;

http://www.ww2.memory.gov.ua/biblioteka/ -віртуальна виставка літератури «Сторінками історії Другої Світової війни»;

http://www.ww2.memory.gov.ua/infografika/ - інфографіка «Українці у Другій Світовій війні;

http://www.ww2.memory.gov.ua/karty/ - карти;

http://www.ww2.memory.gov.ua/category/kluchovi-podii/ - ключові події часів Другої Світової війни;

http://www.ww2.memory.gov.ua/category/postati/ - видатні постаті часів Другої Світової війни;

http://www.ww2.memory.gov.ua/teksty/ -  документи. «Щоб знати правду» - сторінки історії Другої Світової війни;

http://www.ww2.memory.gov.ua/category/foto/  - Фотогалереї. Зібрані в цьому розділі фотогалереї дають можливість зазирнути в очі людям, які жили в лихотітні роки Другої світової.

Історична довідка

Друга світова війна (01.09.1939 – 02.09.1945) – найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло за різними оцінками від 50 до 85 мільйонів людей. Упродовж 21 місяця цієї війни СРСР та Третій Рейх виступали як союзники, а від 22.06.1941 вступили у військову конфронтацію, що увійшла в історію як німецько-радянська або, в радянській історіографії, Велика Вітчизняна війна 1941–1945 років. Цей конфлікт не є тотожний поняттю Другої світової війни. Війна між СРСР і Німеччиною та її союзниками була складовою більш широкого хронологічно і географічно глобального конфлікту, про що раніше дуже часто забувала згадувати радянська історіографія, а тепер – російська пропаганда.

Війна для України почалася 1 вересня 1939 р. із нападу нацистської Німеччини на Польщу. Цього дня німецька військова авіація бомбардувала Львів та інші міста. Від 17 вересня учасником Другої світової війни на боці Німеччини став Радянський Союз.

Внаслідок переділу Центральної і Східної Європи між нацистами і комуністами до складу Радянського Союзу у 1939 році були включені території Західної України та Західної Білорусії, а в 1940 році – країни Балтії, Бессарабія та Північна Буковина. Таким чином, можна говорити про те, що термін "Велика Вітчизняна війна" для України (червень 1941 – травень 1945) з історичної, хронологічної і географічної точки зору некоректний від першого дня війни – 1 вересня 1939 року, і до останнього – 2 вересня 1945 року. Друга світова війна для України не обмежувалася лише бойовими діями та окупацією її сучасної території, але й включала участь українців у бойових діях на всіх воєнних театрах.

Для України Друга світова війна – національна трагедія, під час якої українці, позбавлені власної державності, змушені були воювати за чужі імперські інтереси і часами вбивати інших українців. Поруч із тим, слід наголосити на внеску саме українців у розгром нацизму і згадати як про солдат Радянської армії (понад 6 млн) та вояків УПА (понад 100 тис.), так і про тих українців і вихідців з України, які перебували у військових з’єднаннях інших держав: Польщі (120 тис. у 1939 р.), США (до 80 тис. у 1945 р.), Канади (до 45 тис. у 1945 р.), Франції (до 5 тис. у 1940 році). З різних причин українці воювали і по інший бік: у військах Німеччини (від 600 осіб у 1939 році до 250 тис. у 1941-45 рр.), Румунії (24 тис.), Угорщини (до 20 тис.), Словаччини (до 2 тис.), Хорватії (1,5 тис.). 

Прямі людські втрати України у Другій світовій війні становлять 8-10 млн. осіб, економічні – 285 млн тогочасних рублів. Разом з тим, Друга світова війна відкрила для українців руйнівну “силу” обох тоталітарних режимів. Всім відомі злочини нацистів на окупованих територіях України (Голокост, розстріли мирного населення, спалення сіл). Разом з тим довгий час замовчувались численні злочини комуністичного режиму на нашій землі. Серед яких – розстріли політичних в’язнів у Західній Україні в червні-липні 1941 року, знищення центру Києва восени 1941 року; підрив Дніпрогесу і знищення в Одесі поранених червоноармійців, скинутих в море разом із санітарними машинами тощо.

Із Україною також пов’язане і завершення війни. 2 вересня 1945 р. генерал Кузьма Дерев’янко від імені СРСР приймав беззастережну капітуляцію Японії.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.